Elementy samodzielnego pozycjonowania strony www

frazy kluczowePytanie o to, jak pozycjonować strony, dręczy wiele osób. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę to, że skuteczna reklama w Internecie jest coraz trudniejszym zadaniem. Google jest dziś najważniejszą wyszukiwarką na świecie, nie można już więc ignorować jego znaczenia nawet, jeśli chce się realizować stosunkowo mało istotne cele. Nie można przy tym zapominać, że miejsce w wynikach wyszukiwania też jest ważne i tak naprawdę powinna nas interesować przede wszystkim pierwsza ich dziesiątka. A jednak znalezienie się na wysokiej pozycji jest możliwe nawet, jeśli za pozycjonowanie bierze się osoba, która stawia dopiero pierwsze kroki w tej materii, a tym samym nie może pochwalić się zbyt dużym doświadczeniu. Czasem wystarcza po prostu stosowanie się do rad znalezionych w dobrym poradniku, okazuje się przy tym, że wcale nie musi być to poradnik płatny. Najłatwiej osiągnąć ten cel trafiając w niszę, a więc dobierając właściwe frazy pojawiające się na stronie.

Niestety, o ile pozycjonowanie niszowej strony nie jest trudne, o tyle zajmowanie wysokiej pozycji ze stroną o znacznie bardziej popularnej tematyce jest zadaniem, które wymaga znacznie większego zaangażowania i poznania branży. Kluczowe wydaje się w tym kontekście zrozumienie zasad, jakimi kieruje się użytkownik, który stawia sobie za cel znalezienie czegoś konkretnego w Internecie. Zazwyczaj korzystając z wyszukiwarki internetowej wpisuje on ciąg słów w mianowniku. Nigdy nie jest ich za dużo, a zwykła wygoda sprawia, że ich liczba rzadko przekracza cztery słowa. Co ciekawe, Google samo podpowiada użytkownikowi, które z fraz cieszą się największą popularnością, a to może być kluczem podpowiadającym, jak przygotować je we właściwy sposób.

wysoka pozycja w googleSame frazy nie powinny być zresztą przypadkowe, oczekuje się od nich bowiem maksymalnie trafnego opisywania strony, do której mają prowadzić. Nie ma przy tym mowy nawet o drobnych niedociągnięciach, przyczyniają się one bowiem przede wszystkim do tego, że wizerunek i prestiż strony www ulegają istotnemu osłabieniu. Duże znaczenie ma również optymalizacja strony tak, aby była ona możliwie jak najbardziej przyjazna. Często można usłyszeć o tym, że bez tej czynności nie można nawet marzyć o satysfakcjonujących wynikach pozycjonowania, a jednak często przekonujemy się o tym, że nie brakuje wcale osób, które lekceważą jego znaczenie optymalizacji. Najbardziej pracochłonną czynnością nie jest jednak dostosowanie strony, ale zdobywanie jak największej liczby odnośników prowadzących właśnie do naszej witryny zwłaszcza, że nie na wszystkie Google spogląda tak samo życzliwie.