Samodzielne pozycjonowanie strony www - pierwsze kroki

jak pozycjonować stronęPozycjonowanie tylko pozornie jest zadaniem relatywnie łatwym. W rzeczywistości możemy mówić o wielu czynnikach, które mogą sprawiać wrażenie nieistotnych, a jednocześnie okazuje się, że mają one ogromny wpływ na efekt końcowy. Jeśli mamy mówić o absolutnych podstawach, na pierwszy plan niesprzecznie wysuwa się minimalna choćby znajomość języka HTML. Współcześnie staje się ona niemal obowiązkiem zwłaszcza, jeśli myślimy o dokonywanych samodzielnie zmianach w kodzie. Oczywiście, nie każdy może posiadać tę umiejętność, warto więc odetchnąć z ulgą, bo jej brak nie musi być wcale aż tak dużym problemem. Język jest naprawdę prosty, a opanowanie jego podstaw w ciągu tygodnia wcale nie jest przedsięwzięciem niemożliwym do zrealizowania.

Niezbędna jest również wiedza na temat linków, które niezmiennie jawią się jako jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. Można je pozyskać na wiele sposobów, nie można jednak zapominać o tym, że tylko niektóre są rzeczywiście wartościowe i to tak z naszego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia twórców wyszukiwarki. Każda strona, która ma zajmować odpowiednio wysokie miejsca w wynikach wyszukiwarek, powinna być do tego odpowiednio przygotowana. Nie wolno zatem zapominać o meta tagach, które nadal mają duże znaczenie w jej promocji. Title to tag odpowiedzialny za tytuł strony stanowiący krótkie streszczenie jej zawartości. Nie powinien być zbyt długi, warto jednak unikać tytułów składających się z jednego tylko słowa. Z kolei description to opis strony. W tym przypadku mamy znacznie większe pole do popisu, opis może bowiem zawierać nawet 200 znaków liczonych ze spacjami. Najczęściej składa się z dwóch lub trzech zdań i stanowi streszczenie zawartości witryny. Keywords to słowa kluczowe, dla których charakterystyczne jest przede wszystkim to, że są oddzielone przecinkami.

słowa kluczoweUporanie się z tagami zwiększa szanse strony na popularność w Internecie, nie można jednak zapominać o tym, że nawet przygotowane z największą starannością słowa kluczowe nie zdadzą się nam na wiele, jeśli nie zadbamy o treść strony www. Tu powinny znaleźć się wszystkie te elementy, które podkreślają tematykę strony www, warto przy tym pamiętać, że również one nie powinny być umieszczane w sposób przypadkowy. Najważniejsze znaczenie mają tytuły, wskazane jest przy tym, aby zawierały słowa kluczowe. Nie wolno zapominać także o nagłówkach, jeśli zaś treść wydaje się szczególnie ważna, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wzmocnić ją dodatkowym podkreśleniem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również dodanie alternatywnego tekstu do obrazków.